Pożyczki pozabankowe – wszystkie w jednym miejscu! cz.2

Artykuły

Pożyczki pozabankowe – wszystkie w jednym miejscu! cz.2

Poniżej, kontynuacja naszego artykułu z poprzedniego tygodnia, w którym skupialiśmy się na omówieniu szerokiej oferty instrumentów finansowych dostępnych dla pożyczkobiorców.

Pożyczki dla mikroprzesiębioróców.

Są to pożyczki, związane z utrudnieniami wynikającymi ze stanu pandemii mogą je zaciągnąć na preferencyjnych zasadach, osoby spełniające poniższe warunki:

  • przedsiębiorca, zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników
  • osiągnął roczny obrót netto (dot. sprzedaży towarów i wyrobów lub usług oraz operacji finansowych) nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro
  • prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r
Pożyczka ta może być na przykład przeznaczona na opłacenie podatków, składek lub kosztów wynajmu lokalu. Nie ma obowiązku przedstawienia żadnej dodatkowego udokumentowania przeznaczenia środków, odstawą jest oświadczenie składane we wniosku.
 

Kwota omawianej pożyczki wynosi do 5 tys. zł i udzielana jest jednorazowo. Jej spłata rozpocznie się po trzymiesięcznym okresie karencji i należy ją spłacić w całości w okresie 12 miesięcy. Istnieje możliwość umorzenia, pożyczka wraz z odsetkami zostanie umorzona pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres trzech miesięcy od dnia udzielenia pożyczki.

Więcej informacji znajdziemy tutaj.

Gdzie znaleźć pozabankowe pożyczki dla zadłużonych?

 
 

Pożyczki pozabankowe są oferowane nawet osobom zadłużonym. Jeżeli kwota zadłużenia jest niewielka, nie powinna stanowić problemu dla większości z firm pożyczkowych.

Możecie sprawdzić listę firm, które je udostępniają na naszej stronie. Innym sposobem, jest wyszukiwanie w Google jednej z następujących fraz: pożyczki bez baz, bez rejestrów, bez BIK, KRD, InfoMonitor.

Jednak redakcja nie ponosi odpowiedzialności za informacje i usługi, które znajdziecie, nie mamy możliwości sprawdzenia wszystkich źródeł figurujących w Internecie.

Pożyczając z takiego źródła, przygotujcie się na konieczność zabezpieczenia pożyczki w dodatkowy sposób, pod zastaw albo z gwarantem. Ponieważ, osoby zadłużone mają mniejszą wiarygodność w oczach pożyczkodawców, muszą one zabezpieczyć spłatę.

 

Pożyczka pozabankowa – refinansowana

 

Dla osób mających trudności z terminową spłatą pożyczki, istnieje instrument nazywany “refinansowaniem“. Można z niego korzystać, jeżeli dany pożyczkodawca daje taką możliwość, o której informuje przy zaciąganiu zobowiązania. 

Jak przebiega proces? Pożyczkobiorca pobiera środki finansowe od nowej firmy pożyczkowej, kontaktuje się ona z poprzednim właścicielem zobowiązania i przekazuje kwotę, którą jesteśmy winni. Niestety, refinansowanie pożyczki zazwyczaj jest związane z dodatkowymi kosztami dla nas.

 

Pożyczki pozabankowe na samochód

 

Jeżeli chcesz kupić auto, ale brakuje Ci środków finansowych, możesz sprawdzić pożyczki dedykowane na zakup samochodu. Opiewają one na wysokie kwoty i mogą osiągnąć nawet 100 000 złotych. Z czego 65 procent może wartość kupowanego pojazdu.

 

Pożyczki odnawialne, zamiast debetu na koncie

 

Pożyczka odnawialna to produkt przypominający swym działaniem kartę kredytową.  Jego maksymalna wysokość może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

W jej ramach otrzymujemy limit, z którego możemy skorzystać nieograniczoną liczbę razy oraz o dowolnej porze. Jedynym co nas ogranicza, jest kwota i limit czasowy.

Każdorazowa spłata odnawia limit, oznacza to, że po wykorzystaniu całości kwoty wystarczy spłacić część zobowiązania, by móc z niej ponownie korzystać.

 

Pożyczki konsolidacyjne – łączenie zobowiązań

 

Pożyczka konsolidacyjna jest odpowiedzią rynku pozabankowego na kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja pozwala na zsumowanie kilku różnych zobowiązań finansowych w jedno. Po co to robić? Ponieważ dzięki temu płacimy niższą ratę i mamy więcej czasu na spłatę.

Jest to rozwiązanie bardzo opłacalne, które pozwala odciążyć domowy i uwalnia nas od obowiązku śledzenia terminów poszczególnych rat zobowiązań finansowych.

 

Mamy nadzieję, że ta krótka seria artykułów pomoże Wam w odnalezieniu instrumentów finansowych pomocnych przy rozwiązywaniu przejściowych problemów finansowych.

Po dalsze informacje zapraszamy na strony naszej wyszukiwarki lub do artykułów poświęconym indywidualnym pożyczkodawcom.