Pożyczka na dowód u zaufanych pożyczkodawców

Artykuły

Pożyczka na dowód – minimum formalności

Procedura pozyskania dodatkowych pieniędzy dzięki pożyczce, nie musi być wcale czasochłonnym zajęciem. Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą uzyskać pieniądze jak najszybciej, jest pożyczka na dowód, którą możemy uzyskać za pomocą firmy pożyczkowej. Czas potrzebny, aby otrzymać taką właśnie pożyczkę, wynosi niezbędne minimum, sam dokument tożsamości jest wystarczający, aby uzyskać dodatkowe finanse.

Niewątpliwym atutem jest również pominięcie baz takich jak BIK, BIG oraz KRD, skracając czas załatwiania wszystkich niezbędnych formalności. Obecnie wiele firm oferuje pożyczki na dowód, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Do kogo jest skierowana?

Przede wszystkim dla osób, które chcą zyskać dodatkowe pieniądze dla swojego domowego budżetu. Pożyczki bez baz, oferowane są dla pełnoletnich posiadaczy dowodów osobistych, dowód jest jedynym dokumentem, jaki jest wymagany, oprócz oświadczenia o uzyskiwanych dochodach.

Firmy oferujące pożyczki pozabankowe świadczą również usługi przez internet, takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, bez ruszania się sprzed komputera! Nie ma znaczenia, jaki jest Twój wiek, oferta często skierowana jest do ludzi młodych, ale nie tylko, znajdziemy również pożyczki dla emerytów i rencistów!

Czy pożyczka na dowód może być krótkoterminowa?

Oczywiście, że tak! Duża część ofert cechuje się krótkim terminem spłaty – miesiąc jest często optymalną opcją. Wysokość takich pożyczek wynosi zazwyczaj od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Krótki termin spłaty pożyczki wydaje się rozwiązaniem idealnym, jeżeli szybko potrzebujesz zastrzyku gotówki.

Taka forma pożyczania pieniędzy stała się bardzo popularna. Firmy prześcigają się, tworząc nowe oferty dla konsumentów, często oferują pierwszą pożyczkę za darmo – spłacasz tyle, ile pożyczyłeś.

Jest to kolejne udogodnienie, oprócz braku formalności związanych ze sprawdzaniem baz, to dobra informacja, jeżeli kiedykolwiek miałeś problemy ze spłaceniem zadłużenia. Krótkoterminowe pożyczki bez BIK, są oferowane przez wiele przedsiębiorstw, ich ofertę znajdziesz w naszej porównywarce.

Pożyczka na dowód – co trzeba wiedzieć

Niezbędnym minimum jest tytułowy dowód osobisty, jest to główna różnica między pożyczką a kredytem. Przedsiębiorstwa pożyczkowe oferują łagodny proces weryfikacyjny, umożliwiając tym samym zaciągnięcie pożyczki bez BIK i KRD. Istnieje kilka rzeczy, które warto wiedzieć, jeżeli chcesz wziąć pożyczkę na dowód.

Wymagania, jakie trzeba spełnić, aby możliwe było uzyskanie takiej pożyczki:

  • ukończony osiemnasty rok życia,
  • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości,
  • przebywanie na terenie Polski.

Wskazane powyżej informacje są punktem wyjścia, sam proces weryfikacyjny może różnić się w pewnych kwestiach, pomiędzy różnymi podmiotami oferującymi pożyczki pozabankowe.

Wzięcie pożyczki na dowód jest procesem bardzo prostym, który można zamknąć w kilku prostych czynnościach:

  • wyszukanie najlepszej dla nas oferty,
  • wybór wysokości pożyczki oraz okres spłaty,
  • wypełnienie wniosku pożyczkowego,
  • otrzymanie decyzji pożyczkowej.

Cały proces jest bardzo łatwy, ograniczający się do czterech powyższych podpunktów. Niech nie martwi Cię ostatni z nich, czas od wypełniania wniosku do otrzymania decyzji pożyczkowej wynosi często zaledwie kilka minut, po tym czasie pieniądze trafią na konto.

Pożyczka i kredyt – różnice i podobieństwa

Mimo że oba pojęcia wydają się mieć podobne znaczenie, nie są tym samym. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że różnice są znaczne. Jedną z głównych różnic, dzielących pożyczkę na dowód oraz kredyt, jest forma ich pozyskania, o której już pisaliśmy.

Pozyskanie kredytu bankowego jest bardziej złożonym procesem, wymagającym większej ilości dokumentów. Sama decyzja banku uzależniona jest od weryfikacji kredytobiorcy w bazach takich jak: BIK, BIG, KRD oraz BR. Może to stanowić przeszkodę dla osób mających w przeszłości problem ze spłaceniem kredytu lub pożyczki. Banki wymagają również większej ilości, bardziej szczegółowych dokumentów, często również umowy poręczycielstwa, która zobowiązuje poręczyciela do spłaty kredytu zaciągniętego przez kredytobiorcę. Pożyczka na dowód omija wszelkie zbędne formalności, pozwala cieszyć się pieniędzmi już kilkanaście minut po złożeniu wniosku.

Należy jednak pamiętać, że mimo krótkiego okresu spłaty, pieniądze trzeba oddać, aby uniknąć późniejszych nieprzyjemności.